Hvordan bli leverandør til Tønsberg kommune?
Tønsberg kommune inviterer leverandører til å delta i anskaffelser og konkurranser via vårt innkjøpssystem Mercell. Alle leverandører må bruke dette verktøyet for å sikre rettferdige konkurranser med riktig dokumentasjon og tidsfrister.
Se pågående anskaffelser og avtaler på Mercell sine sider
Er du grunder eller har en nystartet bedrift?
Tønsberg kommune ser etter løsninger som øker kvaliteten i offentlige tjenester og som skaper en mer bærekraftig og miljøvennlig kommune. Kontakt oss gjerne hvis du har en innovativ løsning eller er en nystartet virksomhet , så kan vi vurdere henvendelsen.
innkjop@tonsberg.kommune.no
Innmelding i leverandørregister for Tønsberg kommune
Formålet med leverandørregisteret er at Tønsberg kommune skal ha oversikt over attføringsbedrifter, nyetablerte bedrifter og lokale bedrifter, slik at kommunens innkjøpere kan kontakte disse ved gjennomføring av innkjøp og mindre anbudskonkurranser (mini konkurranser).
NB! Det å registrere bedriften innebærer ingen rett eller garanti til å få delta i konkurranser eller å levere varer/tjenester til kommunen.
Registeret er forbeholdt:
- nyetablerte bedrifter, uavhengig av beliggenhet
- lokale bedrifter i Tønsberg kommune, uavhengig av stiftelsesdato
- attføringsbedrifter, uavhengig av stiftelsesdato og beliggenhet
En bedrift anses som nyetablert i 5 år etter stiftelsesdato, som lokal dersom bedriften har firmaadresse i Tønsberg eller Færder kommune, og som attføringsbedrift dersom den tilbyr attføringstjenester (tiltak for å få mennesker tilbake i jobb). Bedrifter som ikke tilfredsstiller disse vilkårene vil automatisk bli fjernet fra registeret.
Gå til innmelding i leverandørregister for Tønsberg kommune
Lover og regelverk
Lov om offentlige anskaffelser (anskaffelsesloven) - Lovdata
Forskrift om offentlige anskaffelser (anskaffelsesforskriften) - Lovdata
Grunnleggende om anskaffelsesregelverket på Anskaffelser.no
Veileder til regler om klima- og miljøhensyn i offentlige anskaffelser på Anskaffelser.no
Tønsberg kommune og offentlige anskaffelser
Tønsberg kommune anskaffer årlig varer og tjenester for omtrent 690 millioner kroner (2023-tall) til drift. I tillegg kommer investeringsprosjekter. Kommunen har per 01.01.25 omtrent 90 rammeavtaler, hvorav 41 er del av VOIS-samarbeidet (Vestfold Offentlige Innkjøpssamarbeid), samt rundt 70 andre leverandøravtaler.
Vi ønsker å få levert gode tjenester og varer som bidrar til å oppnå kommunens mål. For å oppnå disse målene er vi avhengig av et godt samarbeid med nye og eksisterende leverandører, gründere, innbyggere, næringsliv og andre relevante aktører.
Tønsberg kommune ønsker leverandører som bidrar til verdiskaping og vekst gjennom leveranser av høy kvalitet til konkurransedyktige priser.
Har du spørsmål?
-
Ta gjerne kontakt med oss for veiledning eller avklaringer. Vi ser frem til et godt samarbeid med både nye og etablerte leverandører!
Innkjop@tonsberg.kommune.no