Hvordan jobber vi?

Det å tenke - og ikke minst det å jobbe på nye måter, kan være utfordrende i en travel hverdag. Det tar tid å endre tankegang og enda mer tid å lære nye måter å jobbe på. TønsbergLØFTET jobber derfor på flere områder for å gjøre Tønsberg kommune til en mer innovativ organisasjon. 

  • Rådgivning, prosjekt- og prosessledelse

    TønsbergLØFTET bidrar inn i konkrete utviklings- og innovasjonsprosjekter og prosesser på tvers av hele Tønsberg kommune. Noen ganger kan litt sparring med oss være nok, mens andre ganger er vi inne og leder prosjekter eller prosesser fra A-Å. 

    Når TønsbergLØFTET hjelper organisasjonen med konkrete utfordringer og prosjekter, jobber vi alltid etter prinsippene i vår innovasjonsmodell “Lære, lage, prøve”. Siden behov og utfordringer er forskjellige fra gang til gang, vil vi alltid tilpasse metoder og verktøy etter behov. 

    Vi har allikevel erfart at det ofte vil kunne være en god løsning være å kjøre ett eller flere “Ekspressløp for innovasjon”.

  • Kompetanse og nettverk

    For å gjøre det lettere å ta i bruk våre metoder ute i kommunens virksomheter og avdelinger, har vi laget vår egen innovasjonsmodell “Lære, lage, prøve”. 

    Vi jobber også med å styrke kompetansen i organisasjonen på de ulike aktivitetene som er viktig for å jobbe brukerorientert og eksperimentelt. Derfor holder vi jevnlig kurs og har laget et eget nettverk for “kommuneinnovatører”, der vi deler erfaringer og kompetanse med de som er ekstra interessert og engasjert.

  • Inspirasjon og erfaringsdeling

    For å få med flest mulig på en ny tankegang må vi dele erfaringer, inspirere og engasjere. Derfor skriver vi regelmessig artikler der vi deler erfaringer fra våre prosjekter og det vi lærer, både internt og eksternt. 

    En gang i måneden inviterer vi dessuten til “Oppløft” en digital møteplass for læring, inspirasjon og deling. Her tar vi opp ulike temaer som vi mener er viktige når man jobber i prosesser, prosjekter og med innovasjon. Disse er åpne for både kommunens ansatte og andre! Les mer om “Oppløft” her.

 

Book oss inn for en uforpliktende prat!

Hvis du lurer på hvordan TønsbergLØFTET kan hjelpe din virksomhet eller avdeling – ta kontakt med oss!