Gangbrua på Kaldnes åpnes fredag

Fredag klokka 12.00 åpnes bypakkas første bru – en gangbru over dokka på Kaldnes. Dette er et av delstrekkene Tønsberg kommune jobber med å etablere, for å få en sammenhengende kanalpromenade i Tønsberg sentrum.

kaldnes brygge innover mot dokka - Klikk for stort bilde

Ordfører Frank Pedersen klipper snora når den nye gangbrua åpnes fredag klokka 12.00. Brua gir en ny snarvei langs Kanalen, og dette vil bidra til å aktivisere flere uteområder på Kaldnes, slik at dette blir et enda mer attraktivt bymiljø og mer liv og ferdsel langs bryggekanten.

Gangbrua er en del av et større prosjektarbeid ved navn Kanalen som byrom. Målet med prosjektet er å gi Tønsbergs befolkning og besøkende tilgang til et sammenhengende og sjønært rekreasjonsareal av god kvalitet langs begge sider av Kanalen. Arbeidet strekker seg fra Kaldnes Vest til Stensarmen, og det omfatter begge sider av Kanalen.

Les mer om Kanalen som byrom