Øyeblikkelig hjelp døgnplasser (ØHD)

  • ØHD betyr øyeblikkelig hjelp døgntilbud
  • Innleggelse via lege
  • Avdelingen ligger på Hogsnes helsehus, Bjellandveien 39. 

Besøkstid

  • ØHD har ingen egen besøkstid. Det betyr at du alltid er velkommen til å komme på besøk. Hvis du ønsker å unngå å komme når det er måltider, legevisitter, inn- og utreiser og lignende, anbefaler vi å snakke med personalet på avdelingen på forhånd.

Hva er ØHD?

ØHD er et tilbud for pasienter som trenger innleggelse for behandling, observasjon og pleie, og som kan behandles av allmennhelsetjenesten.

Hvem kan få tilbudet?

ØHD erstatter sykehusinnleggelse for pasienter som kan få et like godt tilbud på ØHD som på sykehuset.

Hvordan får du innleggelse på ØHD?

Det er fastlegen din, legevaktslegen eller akkuttmottaket på SiV som legger deg inn etter avtale med ØHD lege.

Hva får du?

Sykepleiere på vakt samarbeider med legevaktlegene, fastlegene og Sykehuset i Vestfold. Dette for å gi befolkningen et trygt døgnopphold.

Hvor lenge varer oppholdet?

Opphold ved ØHD avdelingen vil normalt vare i inntil 3 døgn. Da vil pasienten enten:

  • få reise hjem
  • bli overført til en annen avdeling eller sykehus
  • få forlenget oppholdet ved ØHD avdelingen

 

Praktisk informasjon

 

Her ligger ØHD i Tønsberg