Etter en perioden med anleggsmaskiner i sving på Solvang er veien nå åpnet, og  en ny gang- og sykkelvei i Grevinneveien nær Stenmalveien er på plass.
      
        
          
            Sist endret 17.04.2023 14.30
           
         
       
     Denne artikkelen er over 1 år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.
  -Vi er veldig fornøyde med å ha fått denne på plass. Dette er et område med mye trafikk, og mange barn som ferdes, sier Rune Gjerden i Tønsberg kommune. 
 
Det har vært en kort strekning som har manglet for å få en sammenhengende gang- og sykkelvei i Grevinneveien. Det har vært en møysommelig prosess der det er gravd ut og bygd en høy mur for å få plass til veien. 
 
-Det har vært et godt samarbeid med grunneier, og med aktørene Strandman AS og Structor AS. som har hatt oppdraget for oss. Nå håper vi at det har bidratt til å gjøre skoleveien og nærmiljøet litt bedre for alle som ferdes på Solvang sier Gjerden.