Siste mulighet for koronavaksine denne sesongen

Sesongen for luftveisinfeksjoner som influensa og korona går mot slutten, og siste mulighet for å få koronavaksine for de som ikke allerede er vaksinert i høst/vinter, er torsdag 13. februar eller torsdag 27. februar.

Bilde av dame som får vaksine - Klikk for stort bilde

– De som ønsker koronavaksine kan møte opp på Kjelle helsepark, på venterommet til Legevakten, mellom klokka 09.00-14.00 13. eller 27. februar, forteller Henning Mørland, kommuneoverlege i Tønsberg kommune. 

Mørland forteller videre at tilbudet er et drop-in-tilbud, og krever ikke timebestilling. 

– Tilbudet kan benyttes av alle, også de som ikke er bosatt i Tønsberg kommune.  

Han minner om at de som ønsker vaksine må ta med legitimasjon med 11-sifret personnummer, og dersom du har en pågående infeksjonssykdom bør du ikke ta vaksinen.

Utsatte grupper

Tønsberg legekontor i Kjelle helsepark har tilbud om koronavaksinering til spesielt utsatte grupper som personer med svekket immunforsvar eller personer under kreftbehandling. 

– Dette tilbudet vil fortsette også etter februar, forteller Mørland.

Er du i denne gruppen, kan du ta kontakt for nærmere avtale på telefon 33 29 25 99