Skal oppgradere Meny arena

Kunstgressdekket skal skiftes ut og belysningen oppgraderes ved Meny arena i Ramnes. Arbeidet vil pågå i perioden 13.-26. april, og hallen vil være stengt for bruk i anleggsperioden.

Bilde fra innsiden av Meny arena - Klikk for stort bilde

– Det er omfattende arbeid som skal gjennomføres, og dette er en del av anleggsplanen for idrett og friluftsliv. Det skal bli bra med både nytt dekke og oppgradert belysning i Meny arena, men det innebærer dessverre at hallen vil bli stengt for publikum og ordinær aktivitet i en periode mens arbeidet pågår, sier Anders Nygaard, tjenesteleder for idrett og friluftsliv i Tønsberg kommune.

Anders Nygaard

Tiltakene gjennomføres for å sikre bedre spilleforhold, økt sikkerhet og mer energieffektiv drift av anlegget. Det er firmaet Saltex AS som skal gjennomføre arbeidet på oppdrag fra kommunen.

– Arbeidsområdet vil være tydelig avsperret, og det vil forekomme noe anleggstrafikk og bruk av maskiner i perioden. Av hensyn til sikkerheten ber vi om at uvedkommende ikke oppholder seg innenfor anleggsområdet, og at alle respekterer avsperringer og skilting, sier Nygaard.

Han tar forbehold om at værforhold eller uforutsette hendelser kan påvirke fremdriften i prosjektet.

– Dersom det skjer noe som påvirker fremdriften, vil dette bli kommunisert fortløpende, sier han.