Varaordfører Bent Moldvær og ordfører Frank Pedersen
– Det er ikke så ofte jeg gjør dette, men når en folkevalgt har vært innvalgt i samme organ gjennom 36 år så er det på sin plass.
Det sa ordfører Frank Pedersen da han tok ordet på slutten av dagens kommunestyremøte for å overrekke blomster og takk til varaordfører Bent Moldvær for innsatsen i forliksrådet.
– Du har gjort en fantastisk innsats, og jeg har hørt at det går rykter om "Moldvær-metoden" i hele forliksråds-Norge, sa Pedersen, før Moldvær høstet stående applaus fra kollegene i kommunestyret.
– Dette hadde jeg ikke ventet meg. Jeg er veldig glad i forliksrådet, og det er litt vemodig å slutte, men jeg sikker på at det er i trygge hender videre, sa Moldvær selv da han takket kommunestyret.