
Søknadsfristen til hovedopptaket er 1. mars. For å ha rett til barnehageplass fra august, må det søkes innen fristen.
- Barn som fyller ett år i august, har rett på barnehageplass fra august.
- Barn som fyller ett år i september, oktober eller november, har rett til plass i barnehage fra den måneden barnet fyller ett år.
- Barn som fyller ett år i desember, har rett til plass i barnehage fra august året etter. Hvis det er ledige plasser, kan barn født i desember likevel få plass tidligere.
I kommunale barnehager starter barnet den måneden det fyller ett år.
Dersom du ikke får plass i ønsket barnehage, får du plass i en annen barnehage
Vi forsøker å tilby plass i de barnehagene du har søkt til. Noen ganger kan likevel etterspørselen være større enn antallet ledige plasser i den enkelte barnehage. Det kan derfor hende at du ikke får tilbud om plass i noen av de barnehagene du søkte, men i en av de andre barnehagene i kommunen.
Oppdatering angående Eik Vestre og Fon barnehager per 27.02.2025
Eik Vestre barnehage er nå vedtatt nedlagt. Det betyr at Eik Vestre ikke er søkbar og at Fon barnehage er åpen for søknad som vanlig. De som har søkt Eik Vestre oppfordres til å gå inn og endre søknaden før 01.03.25.
Les mer om barnehageopptak her
Søk om barnehageplass her